Mar. 14th, 2017

void_am: кот Шредингера (Default)
Може, й не слід було писати про це, але напишу.

Один раз заглянув у стрічку і побачив у Макарової про наші гранітні дороги - нібито це невміння красти приємно для усіх для дніпропетровських автодорожників ще з брежнєвських часів. Звісно, це не так. Гранітні дороги (втім, як і гранітні набережні міста) пробила одна й таж людина, вона отримала зиск і як раціоналізатор, і відкат за сприяння корупціі - тобто тоді знали, як красти. Гранітні дороги коштували майже стількі ж, скількі зі звичайного асфальтобетону (оскількі використовували нікому не потрібний відсів), а у нашій області його багато (виходи кристалічного щита) - чималий простір для корупційной оптимізаціі по паливу.
Досить непогані експлуатаційні характеристики - менша вимогливість до бітуму, вищий коефіціент тертя (що непогано у дощову чи сніжну погоду), здатність тривалий час обходитися без ремонту (що я багато років состерігав на новомосковській трасі) за умови хоча б мінімального дотримання технологіі, краща стійкість до спеки (вони не тількі не нагріваються, але й не течуть). Мінуси витікають з плюсів: через меншу текучість трохи підвищений шум (що на пострадянському транспорті непомітно), велике тертя гранітної кріхти суттєво швидше з'їдає шини, а головне - як тількі на дорозі з'являються тріщини чи ями, їх негайно треба заливати бітумом або перестілати дорогу знов (і я один рік бачив цю процедуру, чому й можу судити про гранітні дороги). Така суворість ремонту через нетекучість: якщо в звичайному асфальті края ями трохи загинаються униз, течуть чи/та викрошуються, то в гранітоасфальтобетоні края утворюють майже прямокутний уступ, і підвіска отримує ідеально потужний удар. Тобто насправді гранітні дороги набагато вимогливіші до розкрадання, ніж асфальтові - особливо коли по ним до приятелів  їздить генсек (іноді особисто за кермом). Асфальтова дорога може виглядати краще, коли її частіше ремонтують чи перестилають - а скількі років в нас прем'єрами були донецькі?

Жахливо, коли люди не розуміють перевіреної багаторічним досвдом теоріі побутової речі. Що буде, коли настане час нових пластикових доріг зі сміття, як починають у Нідерландах? Вони набагато складніше.

І ще. Я тут трошки "клеїв ватажівки" (порівнювати логістичні можливості систем на базі PLS/LVSR та на базі кразів - схоже, одна з небагатьох моїх сьогоденніх втіх) і сьогодні прочитав чаруйнє - "Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення." Це з'явилося ще рік тому, але чому я бачу це сьогодні?
Я давно розумію, що в нас тут вимушено склалася нацистськохунтна шоколадна диктатура специфічна версія військового комунізму з зарплатнею в 3200. Я розумію, що грошей на дороги просто нема і досить довго не буде - через що більшість їх скинули на громади. Я розумію незадоволення людей, які через географію вимушені терпіти нескінчені потоки транзитних важких вантажівок. Але навіщо через це просто брати і забороняти рух по дорогам, фактично відтворивши стару недієспроможну радянську систему? У США танковози мають п'ять вісей та три на задньому візку тягача - на це пішли заради виконання федерального ж законодавства. В Україні ж п'ятидесятитонники возять на двовісних причепах з двовісним візком тягача - що, Укртрансбезпека теж буде забороняти возити їх по дорогам місцевого значення, де більшість військових парків і знаходиться? Як можна планувати економну логістичну систему з такими йолупами у автодорах, які просто не планують працювати?
До чого це призведе: склади, уся інфраструктура перміститься до великих міст, які й знаходяться на державних дорогах. Будь-які справи у невеликих містечках, де й проживає більшість містян, стануть дорожчими і неефективнішими за у великих - а це призведе до скорочення зайнятості і бігству. Витримає інфраструктура великих міст наплив складів, довгомірів на дорогах, економічних мігрантів (ніби нам біженців не вистачає)? А доцільно мігрантам сплачувати за найдорожчою статтею - опалення - не тількі у місці фактичного проживання, але й у за місцем прописки реєстраціі?
Крім того, Украіна серед перших на пострадянському просторі перейшла на європейську систему автоперевезень - у цій системі основна маса вантажів возиться напівпричепами, а клас середніх вантажівок вкрай невеликий, специфічний і призначений переважно для обслуговування торгівельних мереж. Тобто вантажівок для обслуговування теріторій просто немає - доведеться їх закуповувати (на що потрібні відсутні гроші) та експлуатувати існуючі 24 години (що неможливо безаварійно). Я вже не кажу, що 7 тонн/вісь+24 тонни усього - вкрай специфічний тривісник з лінивою віссю, таких виробляють досить небагато.
А що зараз буде? Фури будуть їздити уночі - сонні водії у темряві будуть розбивати ями та підвіску, і добре, якщо без людських жертв. Чи зменшиться потік транзитних вантажівок у проблемних селах та містах? Ні, за тимчасово постійного ватажопотоку він тількі збільшиться! А чи буде набагато довше лежати без фур асфальт, покладений по-регіоналівські? НІ! Геніальне рішення.

Вочевидь, що заборона вводилася "на відчепись" - контролюючі органи не можуть навіть вести економічно вигідний для них ваговий контроль. І емоційні пости чи вуличні балачки про "заборонити їздити" теж нерозумні, як і лайку водіїв про дороги. Головне, що люди геть не хочуть дивитися у майбутнє - де доведеться визнати втрату частини доріг і якось планувати іх прокладати.
void_am: кот Шредингера (Default)
https://eadaily.com/ru/news/2017/03/10/90-bolgar-nastroeny-prorossiyski



Это Николай Иванов, в прошлом боец девятой бригады болгарского спецназа - "... по его словам, оставил армию после того, как стало понятно, что страну «захватывает НАТО»". Нынче он "Соучредитель и официальный представитель штаба Воинского союза имени Васила Левского и Болгарского Народного Ополчения «Шипка»". Можно подумать, что он просто на камеру жалуется российскому послу, что натовские захватчики на розовых бэтрах трахают все подряд без вазелина слишком большими хуями... Авотхуй.

"Но итоги кризиса 2013-го года принесли ему разочарование в политике как таковой, после чего и появилась идея создать общественную организацию отставных военных:

«Мы тогда почувствовали, что пришло время поднять народ. Поводом стало повышение тарифов на электроэнергию. Мы вывели людей, и они вышли, нам хотелось добиться изменения в конституции, чтобы ввести прямую демократию, — рассказывает собеседник EADaily. — Но лидеры оппозиционных партий тогда побоялись взять ответственность за будущее страны, а руководство государства пошло на хитрость — оно по-тихому ушло в отставку, заявив, что, кто хочет решать проблемы — пусть решает. После чего две недели в стране происходило что-то невообразимое, народ просто «гулял» по улицам городов, власти никакой не было. А после назначили парламентские выборы, через медиа стали промывать людям мозги, мол, теперь вы можете решить судьбу страны сами, и в итоге тех, кого, по сути, выгнали, вернулись на свои места."

Народ просто гулял по улицам - фу, мерзость какая...

"Организацию мы юридически зарегистрировали в 2014-ом году. Было непросто, поскольку государство находится в составе НАТО, но мы набрали силу и вес — теперь к нам относятся с уважением и в армии, и в правоохранительных структурах, конечно, громко не говорят об этом, но всегда дают понять. Центральный штаб мы разместили в Варне, поскольку столица развращает."

Рукалицо. Они б еще на аскетичном острове Ибица его разместили...

"Особый авторитет и в народе, и в силовых структурах у нас появился после того, как мы начали патрулировать болгаро-турецкую границу, защищая ее от проникновения нелегальных мигрантов.

Расскажите об этом поподробнее, как происходят эти патрулирования, приходилось ли вам сталкиваться с силовым противодействием со стороны нежданных гостей?

Наши отряды по 400 человек постоянно курсируют вдоль турецко-болгарской границы. С экипировкой у нас не блестяще, но кое-что дарят люди, симпатизирующие нам. Есть и дроны свои, с ними легче работать на гористой местности. По сути, мы в этом вопросе взяли на себя функции государства, и пограничники нам нередко сами звонят и сообщают, мол, ребята, там-то группа движется. Потому, что у них есть приказ, исходя из политики Евросоюза, не трогать мигрантов. А мы их встречаем. Работает эффект неожиданности, движется группа в сто-двести человек, но на встречу им выходит отряд пусть даже из двадцати бойцов, но в бронежилетах, балаклавах, с нашивками на форме. Как правило, они без разговоров ложатся на землю. Но были попытки и оказать сопротивление. Вот для этого и нужны бронежилеты, и тренировки. Как правило, у членов всех таких мигрантских групп есть с собой ножи, иногда попадается и огнестрел. Оружие мы отбираем, и выдворяем гостей обратно в Турцию. Передавать погранцам их смысла нет — тогда этих людей оформят и оставят в Болгарии, а их содержание ляжет на бюджет страны"

Я вспоминаю эти разговоры запоребриков про "нашего Януковича" - какие же они мерзкие, эти ВАШИ.

Profile

void_am: кот Шредингера (Default)
void_am

November 2019

S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17 181920212223
24252627282930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 01:29 pm
Powered by Dreamwidth Studios