void_am: кот Шредингера (Default)
[personal profile] void_am
Немає сенсу розмовляти про сюжет - будь-хто може подивитись опис фільму чи його самого.
Важливо інше: що у цілком голівудському кіно британський режисер не дає забути, мова йде про Великобританію з вкрай негуманним ставленням держапарату.
У тому ж 2006 році виходить і більш відома стрічка "V - означає Вендетта" оселившихся у Лондоні американців Вачовські, присвячена вже не співіснуванню, а протидії диктату держави. Зрозуміло, що це масова нервова реакція, "літературна" реакція на тодішні загравання у поліцейську державу - повз яких не пройшов навіть "Джонні Інгліш".

І це реакція не окремого політичного прошарку. Британія багато віків існувала досить окремо від континенту як у фізичному чи політичному сенсі, так і у психологічному - з яскравим самоізоляційним "The wogs begins at Calais". Оборотною стороною ізоляціі була непохитність утворюючихся диктатур, вижити за яких можна було лише ховаючи довгого язика за зубами. Що у жорна держмашини можна потрапити самому, розуміли і лорд-канцлер Томас Мор, і поліцейський Ерік Блер, більш знаний як Джордж Оруелл... Навіть співець імперіі Конан Дойль хоч і не співає "Black&tans", але тримає Шерлока Холмса подалі від поліціі, а інколи і від дотримування імперських законів. Годі й казати про провінціі, що або повстанням, або тишком втікали з імперського корабля.

Це досить універсальна літературна традиція англосаксонської культури, писемна пам'ять поколінь, що веде себе від Великої хартіі вольностей, здобута швидко зниклими після неї баронами. Втім і усна традиція - від шанті до звернення "guy" на честь порохового заколотника - не набагато відстає.

Date: 2017-08-07 06:01 am (UTC)
germes21: (Default)
From: [personal profile] germes21
Кіплінг до Шерлока Холмса відношення не має. То Конан-Дойл був.

Дивився "Престиж" двічи, теми протидії держапарату не побачив. Тим більше, що місто дії, враховуючи Теслу, то США.

Date: 2017-08-10 08:14 am (UTC)
From: (Anonymous)
V for Vendetta, кстати, представляет собой достаточнго смешную иллюстрацию к тому, как фильм и книга, при похожести сюжета, представляю собой практически полную противоположность по идеям. Фильм - это, как его практически сразу обозвали, liberal's wet dream, заканчивающийся массовой самоорганизацией граждан против карикатурно фашистского государства и победой прогрессивных сил. Книга - про личную месть воплощающему зло государству и анархию как последствие и цену этой мести. И автор, кстати, не дает однозначного ответа на то, стоило ли оно того или нет.
Фильм - это розовые мечты Болотной. Книга - это, скорее, про то, что в итоге получилось на Украине благодаря России.
-droid

Date: 2017-08-10 08:20 am (UTC)
From: (Anonymous)
И, да, еще бобратной стороной полицейского государства является анархическая и противовластная жилка британского характера - начиная с Робина и тех самых баронов, продолжая любителями бостонского чая и футбольными фанатами. Так что тут общество и государство друг друга стоят.

-droid

Profile

void_am: кот Шредингера (Default)
void_am

November 2019

S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17 181920212223
24252627282930

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 09:17 am
Powered by Dreamwidth Studios